PRÍSLUŠENSTVO K REZAČKÁM

PRÍSLUŠENSTVO PRE KOLIESKOVÉ REZAČKY

K rezačkám v našej ponuke nájdete všetky potrebné doplnky a príslušentvo:

Kolieska

Rezné hlavy

Rezné lišty

 

PRÍSLUŠENSTVO PRE PÁKOVÉ REZAČKY

Vzhľadom na oblúkový tvar čepele pákových rezačiek je brúsenie finančne náročné, preto sa viac oplatí nôž vymeniť za nový. Aby vám vaša rezačka mohla slúžiť čo najdlhšie, máme pre vás v ponuke náhradné nože a lišty pre takmer každý model.

PRÍSLUŠENSTVO PRE STOHOVÉ REZAČKY

                        DOREZOVÉ LIŠTY:

Dorezové lišty pre stohové rezačky sú vyrobené zo špeciáleho vysokoodolného plastu a zabezpečujú oporu stohu pre rezaní a tiež čisté a bezchybné prerezanie i spodného papiera. Po opotrebení môžete lištu otočiť a používať ďalej. Vďaka kontaktu noža mimo stred plochy je lišta takto použiteľná až osemkrát.

 

 

                        NOŽE DO REZAČIEK:

Nože pre rezačky IDEAL sa vyrábajú z kvalitnej ocele solingen®. Pre stroje s vysokou pracovnou záťažou si pre väčšinu modelov môžete vybrať i špeciálny nôž v HSS kvalite, ktorý má oveľa vyššiu životnosť.

 Ku každej rezačke je jeden nôž. Aby ste nestrácali čas pri realizácii vašich zákazkiek, odporúčame mať ešte minimálne jeden nôž do rezervy, aby ste mohli pracovať i počas brúsenia noža.

Ak sa pri prerezaní stohu ozýva buchnutie, resp. ak cítite na manuálnej rezačke odpor, je čas nabrúsiť alebo vymeniť nôž. Nôž si dávajte nabrúsiť len v autorizovanom centre, prípadne u odborníka, ktorý je vybavený na brúsenie tohto typu nožov. Pri neodbornom brúsení môže dôjsť k jeho nenapraviteľnému poškodeniu—prepáleniu, teda deformácii teplom.

 Súčasťou každej rezačky je bezpečnostný nosič, ktorý umožňuje jednoduchú a bezpečnú manipuláciu s nožom pri jeho vyberaní a zakladaní. Po založení už brúseného noža je potrebné kalibrovať rezačku. Do rezného otvoru vložíte list papiera po celej jeho dĺžke a otáčate kalibračnou skrutkou, kým nedôjde k jeho úplnému prerezaniu. Presný postup je v manuáli každej rezačky.

 

Každý nôž sa dá brúsiť len obmedzený počet krát kvôli jeho výške. Zbrúsiteľnosť nožov je od 4 do 9 mm, závisí od modelu. Informáciu nájdete ku každej rezačke.

 

Ďalšie otázky? Infolinka: 02 43 42 89 69, Mail: ideal(a)decs.sk

 

KONTAKTUJTE NÁS

DECS Consulting, spol, s r.o.

Gagarinova 7/c,

SK-821 05 Bratislava

 

GPS: N48°09’03.3012″

         W017°10’29.4708″

 

TEL: +421 243 428 969

MAIL: obchod@decs.sk

 

WEB: www.decs.sk

          www.printfinishing.sk

 

DECS Consulting

NAŠI PARTNERI