ROLKOVÁ LAMINÁCIA
LAMINOVACIE FÓLIE V ROLKE
Laminovacie rolky ponúkame v rôznych šírkach od 305 do 1040 mm,  vo viacerých návinoch (od 50 do 3 000 m, závisí od hrúbky fólie) a na dutinkách 25, 57 a 76 mm. V ponuke sú i tlakom aktivované fólie (za studena).

Zabezpečíme i neštandardné rozmery fólií podľa požiadaviek klienta.

OPP/EVA – polypropylénová fólia s teplom aktivovaným lepidlom EVA

Vhodné pre jednostrannú lamináciu digitálnych i ofsetových výtlačkov Tieto fólie sa bežne používajú na mäkké i tvrdé knižné obálky. V ponuke sú matné, lesklé, i špeciálne fólie: soft touch a anti scratch

OPP/Superstick – polyesterová fólia so špeciálnym lepidlom so zvýšenou viskozitou

Mimoriadne obľúbené fólie pre digitálnu tlač, dosahujú výborné výsledky práve u leštených papieroch s vyššou gramážou. Vďaka lepšej schopnosti lepidla previazať sa so štruktúrou papiera vyžaduje nižšiu pracovnú teplotu a tým šetrí výtlačok.

PET/EVA – polyesterová fólia s teplom aktivovaným lepidlom EVA

Polyesterové fólie sú tvrdšie a odolnejšie proti mechanickým vplyvom. Slúžia predovšetkým ako mechanická ochrana tlačovín. polyesterové fólie sa obvykle používajú vo väčších hrúbkach od µ 75 do 250.

ROLKOVÉ LAMINÁTORY
V ponuke od pracovnej šírky 385 do 1650 mm.  

Teplota Laminácie

Laminátory majú predný pár výhrevných valcov a zadný transportný. Vďaka individuálne nastaviteľlnej teplote pre horný i spodný valec umožňujú oboj- i jednostrannú lamináciu. Teplota je nastaviteľná po stupňoch celzia do 150°C. Platí, že čím je teplota vyššia, tým sa lepidlo fólie viac previaže s materiálom. Preto sa vhodná teplota líši od závislosti od hrúbky fólie, hrúbky a povrchu materiálu. Čím vyššia hrúbka a lesklejší povrch, tým vyššia teplota

Rýchlosť laminácie

Laminátory umožňujú tiež nastavenie rýchlost od 1 do 9 stupňa. Znížením rýchlosti dochádza k dlhšiemu kontaktu valca a fólie s materiálom a má to obdobný efekt, ako nastavenie vyššej teploty.

Pamäť

Do pamäte prístroja si môžete uložiť až 9 vlastných nastavení.

Jednostranná laminácia

Pre jednostranné laminovanie sú stroje vybavene tzv. “decurling bar” – korekčnou lištou, ktorá minimalizuje krútenie materiálu po zalaminovaní. Pre každý valec si môžete nastaviť pnutie – odpor, ktorý kladie fólia pri odvíjani a tým pádom jej napnutie pri nanášaní na materiál.